+90 [312] 483 33 71

KNX Nedir?

KNX uluslararası yaygınlığı ve kabul edilebilirliği olan Ev ve Bina Otomasyonu açık sistem bir standarttır. 2002 yılında Avrupa’da üç farklı protokol kullanan üreticilerin bunu standartlaştırma istemiyle ortaya çıkmıştır. Dünya’nın tek açık standardıdır.

Temel Özellikleri

- Açık yapıda bir sistemdir. - Her türlü sistem kontrol edilebilir. - Başka bina otomasyonu sistemlerine kolayca bağlanır. - EN 50090’la uyumludur.

Bu teknoloji kendi parasını kısa sürede amorti edebilmektedir.

Bir Odada KNX ile Neler Yapılabilir?

- Oda içindeki projeksiyon cihazın ve perdesini kontrol edebiliriz - Jaluziler kontrol edilebilir - Odanın sıcaklığını ayarlayabiliriz. - Odanın aydınlatma seviyesini ayarlayabiliriz.

KNX’e Yardımcı Neler Kullanılır?

Varlık sensörleri diğer klasik tip sensörlerin aksine etkin olduğu ortamda kişilerin alanda olup olmadıklarını denetleyerek çalışır.

Aydınlatma, binanın açık/kapalı olduğu dönemlerde kullanılır.

İstenilen aydınlık seviyeleri dilmeme yapılarak elde edilebilinir. Farklı aktivitelerin aydınlatılmasında sıklıkla kullanılır.

Gün ışığının aydınlatabileceği alanlar bu ışığın kullanılmasına izin verilerek, gerekli tasarruf sağlanır.

Lümen kontrolü yapılarak lambanın kullanım süresi boyunca eşit sürede aydınlatma yapılması sağlanır. Lamba ömrü başlangıçta ışık seviyesi düşürülür, lamba yaşlandıkça ışık seviyesi artırılır.

Harbiye Mah. Karşıyaka Sok. 58/A Dikmen / ANKARA

Telefon: +90 [312] 483 33 71 | Faks: +90 [312] 483 33 72 | info@cmaotomasyon.com

Hafta İçi : 08:00 - 18:00 / Cumartesi : 08:00 - 14:00

CMA OTOMASYON YETKİLİ SİSTEM PARTNERİDİR.